FŐOLDAL
RÓLUNK ESEMÉNYEK KARRIER FELELŐSSÉG HÍREK
IT Security Specialist< Vissza az állásajánlatokhoz

Penetration testing of our infrastructure; Review code written in common coding languages; Contribute to security related internal tools and open source software Reviewing security settings; Recommend and support changes based on security related tests, audits or reports.

Feladatok és felelősség:

  • Penetration testing of our infrastructure;
  • Review code written in common coding languages;
  • Contribute to security related internal tools and open source software
  • Reviewing security settings;
  • Recommend and support changes based on security related tests, audits or reports.

Amit ajánlunk:

  • Permanent, full-time employment;
  • Competitive salary;
  • Interesting and challenging work;
  • Opportunities to develop your professional and language skills and gain valuable practical experience;
  • Corporate events and team building activities;
  • A great, supportive, friendly and dynamic working environment;
  • Attractive benefit package.
Elvárások:

  • 4+ years of relevant IT Security and computer hacking experience;
  • Familiarity with common tools used in penetration testing (nmap, sqlmap, nc, metasploit, etc.);
  • Familiarity with Linux systems;
  • Familiarity with scripting language(s), preferably python;
  • Familiarity with common IT threats/attacks, malware, botnets
  • Fluency in English;
  • Self-organized, self-driven person who is motivated to improve his/her own skills in IT Security.

Akik a jelentkezésedet várják
Állásajánlat megosztása

Docler Holding Hungary

Jelentkezz "IT Security Specialist" állásunkra!

A fenti pozícióra az alábbi rövid űrlap kitöltésével, valamint önéletrajzod feltöltésével tudsz jelentkezni. Kérjük, hogy adataidat és elérhetőségeidet pontosan add meg, hogy minél gyorsabban felvehessük veled a kapcsolatot. A feltöltött dokumentumokat Microsoft Word (doc és docx) valamint PDF formátumban tudjuk fogadni. Jelentkezésedet köszönjük!

Személyes adatok

* Név:
* Telefonszám:
* Email cím:

Magyar nyelvű dokumentumok

* Önéletrajz:
Motivációs levél:
Ajánlólevél:
Referencia munka:
Portfólió:

Angol nyelvű dokumentumok

Önéletrajz:
Portfólió:
Kérjük a *-gal jelölt mezőket feltétlenül töltsd ki!
Kattints az alábbi gombra ha végeztél:

Köszönjük!
Docler Holding HR Osztály
Telefon: +36-1-432-30-20 Email: hr@doclerholding.hu
Magyar